Aktuálny oznam
Dokumentov na webe každým mesiacom pribúda. Aby sa Vám v dokumentoch dalo pohodlne filtrovať, pridali sme filtrovanie dokumentov podľa rokov. Filtrovanie bolo pridané pre...

Chrámový spevácky zbor Fraňa Madvu


Chrámový spevácky zbor Fraňa Madvu založil v roku 1990 správca farnosti Nitrianske Rudno, dekan Bohuslav Mošať. Zbor si zvolil meno na počesť kňaza a „divotvorného“ lekára, ktorý v Nitrianskom Rudne pôsobil v 19. storočí.

Repertoár zboru tvoria najmä sekrálne skladby, spirituály, ale i ľudová tvorba domácich slovenských autorov. V súčasnosti má zbor 28 členov rôznych vekových skupín z obce a okolia.

Okrem domovského chrámu a chrámov v blízkom okolí sa zbor počas takmer dvadsiatich rokov svojho pôsobenia predstavil viackrát na národnej púti v Šaštíne, Rajeckej Lesnej a v Modranke pri Trnave. Vystúpil v Nitre, Skalici, Námestove, na festivale vo Zvolene a na mnohých iných podujatiach.

V roku 2006 počas týždňového zájazdu do Talianska zbor vystúpil v Asissi a vo viacerých významných bazilikách v Ríme.

Zbor vydal 2 CD s vianočnou a celoročnou tematikou a s úspechom zvládol vystúpenie počas sv. omše v priamom prenose Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu.


Umelecká vedúca, dirigentka a hlasová pedagogička: od roku 1993 Janka Svitková.

Voľby Prezidenta
Odkaz Starostovi
Poruchy a Podnety
Meniny
 Dnes je:  23.01.2019
 Meniny má:  Miloš
Predpoveď Počasia
PoÄŤasie Nitrianske Rudno - Svieti.com
Počítadlo
  Dnes:   4
  Celkovo:   240087
Kamery v Rudne
Video Obce
Ofici�lne spustenie str�nky: 1.5.2010 (ver. 2.3)